KRONIKA BIELSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ
ROK SZKOLNY 2010/2011
Ogólnopolski konkurs na młodego projektanta bielizny damskiej
Absolwenci Bielskiej Szkoły Przemysłowej rok szkolny 2010/2011
Autorzy: mgr inż. Barbara Błahut, mgr inż. Mirosław Olszewski
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
Uroczystą akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011 przygotowała młodzież z klas 2TŚ oraz 2AN pod opieką dr Rafała Butora, który koordynował przebieg akademii oraz mgr J.Michalak – Walusiak, która zajmowała się oprawą artystyczną uroczystości.
W części oficjalnej Pan Dyrektor Bogdan Sroka przywitał uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. życzył wszystkim sukcesów oraz zapowiedział wiele wydarzeń, imprez i konkursów w NOWYM ROKU SZKOLNYM.
Słowa podziękowania za kilkuletnią współpracę ze szkołą wyraził przewodniczący RADY RODZICÓW -Pan Tadeusz Sterkacz, który w tym roku zakończył swoją kadencję.
Po części oficjalnej i wyprowadzeniu Pocztu Sztandarowego przedstawiony został program artystyczny poświęcony WIELKIM ROCZNICOM SIERPNIOWYM – 30-leciu powstania Solidarności oraz 80 rocznicy Bitwy Warszawskiej.
W drugiej części program nawiązywał do typowych, humorystycznych sytuacji z życia szkolnego. W dobrych nastrojach zarówno pierwszoklasiści, tegoroczni maturzyści jak i pozostali uczniowie udali się do klas, aby wraz z wychowawcami omówić plan lekcji i przywitać się z kolegami.
KADRA KIEROWNICZA BIELSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ
DYREKTOR SZKOŁY : |
mgr inż. Bogdan Sroka |
Z-CA DYREKTORA : |
mgr Halina Boczkowska |
Z-CA DYREKTORA : |
mgr Małgorzata Siemek – Midor |
KIEROWNIK LABORATORIUM : |
mgr Jarosław Gajek |
KIERWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO : |
mgr Grzegorz Holerek |
|
|
|
|
GRONO PEDAGOGICZNE : |
4 NAUCZYCIELI KONTRAKTOWYCH |
UCZNIOWIE BSP : |
TECHNIKUM : 287 |
PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI : |
18 |
SUKCES MŁODYCH PROJEKTANTEK MODY
Wydział Tekstylno-Artystyczny Bielskiej Szkoły Przemysłowej to kuźnia talentów z dziedziny projektowania mody odzieżowej. Dowodem na to jest zakwalifikowanie się trzech uczennic do FINAŁU V MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW „FOR THEMSELVES 2010” 10-11 września br. w Sieradzu odbyło się niecodzienne widowisko będące finałem zmagań konkursowych młodych artystów- projektantów z Polski i z innych krajów europejskich.
Celem Konkursu było stworzenie warunków do prezentacji, oceny oraz dyskusji i refleksji nad modą młodzieżową, jak również rozbudzenie kreatywności młodych, inspirowanie do podejmowania przez nich działań na rzecz własnego rozwoju i poszukiwania sposobu na wyrażenie własnej osobowości za pomocą sztuki.
Projektantki z Bielskiej Szkoły Przemysłowej tworząc kolekcje i indywidualne projekty inspirowały się różną tematyką i w efekcie tego powstały trzy odmienne dzieła, które na wybiegu zaprezentowały profesjonalnie modelki z koła modelek działającego przy naszej szkole.
Jury Festiwalu składające się z osobistości świata mody pod przewodnictwem projektanta Bernarda Ford Hanaoki przyznało nagrodę Grand Prix dla najlepszej kolekcji.
Nagrodę tę otrzymała Klaudia Kasińska tegoroczna absolwentka naszej szkoły, za kolekcję pt.”Ekstaza Barw”.
Jury doceniło oryginalność projektu plastycznego, kunszt krawiecki i sposób prezentacji. Projektantka z klasy IV TTO Judyta Drewniak za indywidualny projekt pt. „Cream Lady” otrzymała nagrodę mediów w postaci publikacji w czasopiśmie Moda.com. pl i Portalu Polskiej Mody www.moda.com.pl
Iwona Łogusz
Jadwiga Marcinów
UCZESTNICZKI FINAŁU V MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW „FOR THEMSELVES 2010”
UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA HALI WIDOWISKOWO – SPORTOWEJ pod Szyndzielnią w Bielsku –Białej
2 września 2010 roku 27 uczniów naszej szkoły z klas 3LZ, 2AN i 3AT, pod opieką nauczycieli: mgr Gabrieli Michalskiej, mgr Michała Stańczyka i mgr Sławomira Kowalewskiego brało udział w uroczystości otwarcia Hali Widowiskowo – Sportowej pod Szyndzielnią w Bielsku-Białej.
Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 18.oo.Oprócz PREZYDENTA MIASTA JACKA KRYWULTA głos zabrał prezes wykonawcy hali Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego - Pan Henryk Rudzki.
Następnie obiekt został POŚWIĘCONY przez proboszcza pobliskiej parafii p. w. św. Andrzeja – księdza Tomasza Idczaka . Na zakończenie Pan Prezydent Jacek Krywult dokonał oficjalnego PRZECIĘCIA WSTĘGI. Mogliśmy również w trakcie uroczystości podziwiać siatkarki BKS - u, które w meczu towarzyskim pokonały mistrzynie Czech – Modranską Prostejov.
KONFERENCJA „SOLIDARNOŚĆ – PIERWSZY WYŁOM W BERLIŃSKIM MURZE”
15 września br. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej odbyła się konferencja „ Solidarność – pierwszy wyłom w berlińskim murze ”, zorganizowana przez Oddział IPN w Katowicach oraz Zarząd Regionu Podbeskidzia NSZZ „ Solidarność ”. Patronat honorowy nad konferencją objął Stanisław Faber, Śląski Kurator Oświaty. Okolicznościowy program artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej a wspomnieniami wydarzeń z 1980 roku podzielili się działacze podbeskidzkiej „ Solidarności ” – Grażyna Staniszewska, Henryk Juszczyk i Marcin Tyrna.
Naszą szkołę reprezentowali: Pan Dyrektor mgr inż. Bogdan Sroka, dr Rafał Butor oraz uczennice z klasy 2AN – Monika Hanus, Dominika Lenda, Katarzyna Jakubiec i Agata Fijak.
II GÓRSKI RAJD SZKOLNYCH KÓŁ PCK
W dniu 16 września 2010 roku odbył się II GÓRSKI RAJD SZKOLNYCH KÓŁ PCK „ MAGURKA 2010 ” . Podczas rajdu rozegrany został konkurs wiedzy o PCK , honorowym krwiodawstwie , pierwszej pomocy oraz walorach turystycznych Beskidu Małego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas : 2AN, 1AO, 1AT i 3LK pod opieką pana mgr Bogusława Korczyka.
|
|
REGIONALNY KONKURS „TECHNIK ABSOLWENT ” 2010
24 września bieżącego roku w siedzibie NOT-u W Bielsku – Białej rozstrzygnięty został Regionalny Konkurs „TECHNIK ABSOLWENT „2010.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się absolwenci naszej szkoły:
w branży: OCHRONA ŚRODOWISKA
GABRIELA KOS - I MIEJSCE
w branży: CHEMICZNEJ
KAROLINA MALARZ - III MIEJSCE
IWONA MIESZCZAK - WYRÓŻNIENIE
MAGDALENA TATOŃ - WYRÓŻNIENIE
GRATULUJEMY J
KONKURS WIEDZY O BIELSKU – BIAŁEJ
(5 październik 2010 rok)
W dniu 05.10.2010 W Bielskiej Szkole Przemysłowej odbył się SZKOLNY ·ETAP konkursu wiedzy o Bielsku-Białej, w którym wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły.
Spośród uczestników wytypowano zwycięzców i trzyosobową drużynę, która weźmie udział w części pisemnej konkursu „ Dziedzictwo Kulturowe Regionu- Konkurs Wiedzy o Bielsku –Białej”, organizowanego Przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego.
Są to następujące osoby:
Zaręba Bernadeta z kl. 2TŚ
Krystyna Grzelak z kl.1TG
Justyna Adamus z kl. 1TG
Organizatorem konkursu w naszej szkole była mgr Gabriela Michalska.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYM ETAPIE
WILANÓW DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW
Muzeum Pałac w Wilanowie stara się w swoich działaniach
edukacyjnych o stworzenie możliwości rozwoju i realizacji pasji dla dużej grupy
odbiorców wśród nich uczniów szkół odzieżowych.
Integralną częścią programu edukacyjnego pt:” Wilanów DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW” JEST KONKURS NA UBIÓR ROKOKOWY.
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i wykonaniu ubioru w jednej z dwóch kategorii:
a) rekonstrukcja- jak najwierniejsze odwzorowanie stroju historycznego
b) inspiracja- ubiór damski, męski inspirowany modą rokoko.
W etapie I wzięło udział 13 projektantów wydziału tekstylno-artystycznego naszej szkoły
Do etapu II konkursu zakwalifikowali się:
o Aneta Dobija kl. IV BTTo
o Karolina Kubala kl. I ATTO
o Angelika Moś kl. I ATTO
o Klaudia Nikiel kl. I ATTO
o Joanna Pojda kl. IV BTTo
o Regina Waluś kl.IV ATTO
Zaprojektowane i wykonane prace będą prezentowane podczas II etapu konkursu w Muzeum pałac w Wilanowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Aneta Dobija kl. IV BTTo | Joanna Pojda kl. IV BTTo | Angelika Moś i Alicja Ryba kl. I ATTO |
Berandeta Zareba i Paulina Rogóż 2ATTO | Justyna Naglik 2ATTO | Berandeta Zareba i Paulina Rogóż 2ATTO |
Jarosława Kuś kl. 2ATTo | Karina Kubala i Angelika Moś kl. 1ATTo | Karina Kubala i Angelika Moś kl. 1ATTo |
Klaudia Nikiel kl. 1ATTo | Luiza Rogóż kl. 3ATTO | Monika Kostka kl. 2TTo |
Monika Kostka kl. 2TTo | Regina Waluś kl. 4ATTo |
15 PAŹDZIERNIK 2010 ROK
W piątek 15 października uczniowie klas pierwszych zebrali się na akademii połączonej z Uroczystym Ślubowaniem. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego przywitał Dyrekcję Bielskiej Szkoły Przemysłowej oraz wszystkich nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców, a przede wszystkim uczniów klas pierwszych.
Pan Dyrektor mgr inż. BOGDAN SROKA skierował do pierwszoklasistów życzenia wszelkiej pomyślności oraz samych sukcesów zarówno w nauce jak i w działalności poza dydaktycznej.
Uczniowie klas pierwszych złożyli na ręce Dyrekcji UROCZYSTE ŚLUBOWANIE, a przedstawiciele samorządów klasowych zostali pasowani na UCZNIÓW BSP. Starsi koledzy przedstawili szeroką ofertę kół zainteresowań i zachęcali do uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Nad całością akademii czuwała mgr J. Kuprynowicz a zabawny program artystyczny przygotowały mgr G. Michalska i mgr D. Owczarz..
Po części oficjalnej nowo pasowani uczniowie wzięli udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Grzegorza Holerka.
Wszyscy startujący wykazali się wolą walki i wygrali dla swoich kolegów i siebie „słodkie” nagrody.
OBCHODY ŚWIĘTA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
15 PAŹDZIERNIK 2010 ROK
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, jak co roku Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy obsługi Szkoły spotkali się na uroczystej AKADEMII. Dyrektor szkoły mgr inż. Bogdan Sroka życzył wszystkim nauczycielom pomyślności i wytrwałości w pracy. Pan Dyrektor dziękując wszystkim pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie podczas wykonywania codziennych obowiązków przedstawił listę osób, które zostały szczególnie wyróżnione za swoją pracę i otrzymały Nagrodę Dyrektora za rok szkolny 2009/2010. Następnie wręczył nagrodzonym Nauczycielom dyplomy.
Informujemy również z dumą i satysfakcją, że z okazji Święta KEN w uznaniu za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze zostali wyróżnieni nauczyciele BSP: pan Dyrektor mgr inż. Bogdan Sroka – Nagrodą Kuratora Oświaty i Medalem za Długoletnią Służbę , pani mgr inż. Jadwiga Marcinów – Nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej. GRATULUJEMY !!!
Część artystyczną pt. „ Dzisiaj dla Was wdzięczność nasza ” przygotowały mgr G. Michalska i mgr D. Owczarz , które również koordynowały przebieg całej uroczystości.. Uczniowie z dużą dozą humoru poprowadzili WARSZTATY XXI wieku , promujące nowy program edukacyjno-wychowawczy w BSP ( znajomość języka nowo-obcego, własnego środowiska pracy oraz mody – pokaz strojów dla nauczycieli ).
Wyrazem wdzięczności i podziękowania były recytowane wiersze oraz kwiaty wręczone przez uczniów na ręce DYREKCJI . W trakcie akademii odbył się również POKAZ nagrodzonych kolekcji na V Międzynarodowym Konkursie dla młodych projektantów w Sieradzu.” SAMI DLA SIEBIE ” .
Kolekcję profesjonalnie zaprezentowały modelki : Dominika Korzeniecka, Katarzyna Halemska, Luiza Rogóż, Monika Kostka i Monika Bojdys. Kolekcje oraz modelki przygotowały : mgr J. Marcinów i mgr I. Łogusz przy pomocy mgr B. Wanot . Dekorację wykonała mgr Ewa Fodczuk , a o poczęstunek zadbały : mgr Iwona Łogusz i mgr Iwona Czader .
|
|
(21 październik 2010 rok)
W dniu 21.10.2010 w hali sportowej BBOSiR „Victoria” odbyły się zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 15 zespołów dziewcząt oraz 20 drużyn chłopców.
Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Zacna, Górny Katarzyna, Koziołek Monika (drużyna dziewcząt) oraz Majocha Maciej, Miarka Michał, Lewandowski Mateusz (drużyna chłopców).
Opiekę nad młodzieżą sprawował mgr Michał Stańczyk.
W klasyfikacji końcowej zawodów drużyna dziewcząt zajęła wysokie czwarte miejsce!!!
GRATULUJEMY !
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2010
W październiku 2010 roku, pod hasłem „ Różnorodność, energia, wyzwania – oto biblioteka szkolna” ,świętowaliśmy w BSP po raz kolejny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Przez cały miesiąc na Czytelników czekało wiele niespodzianek. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszyła się LOTERIA KSIĄŻKOWA, która została przeprowadzona 6 i 7 października. Posiadacze szczęśliwych losów odebrali atrakcyjne nagrody a każdy uczestnik obdarowany został nagrodą pocieszenia – zakładką do książki.
Zebrane podczas loterii pieniądze zostały przeznaczone na budowę HOSPICJUM w Bielsku – Białej.
W czytelni przygotowano WYSTAWĘ poświęconą życiu i twórczości FRYDERYKA CHOPINA.Wystawa przygotowana została we współpracy z Książnicą Beskidzką. Przy dźwiękach muzyki Chopina,8 października w obecności pani Dyrektor Haliny Boczkowskiej nastąpiło otwarcie wystawy, podczas której można było zobaczyć przygotowane przez uczennice Wydziału Tekstylno- Artystycznego kreacje inspirowane muzyką Chopina. Osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę o artyście mogły obejrzeć film „Warszawa Chopina „.
Jak co roku, w wypożyczalni, maturzyści mogli zapoznać się z pozycjami pomocnymi przy pisaniu prezentacji maturalnej z języka polskiego w ramach przygotowanej wystawy „ BIBLIOTECZKA MATURZYSTY?”.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, końcem października ogłoszony został konkurs „ KSIĄŻKA NA EKRANIE ” poświęcony ekranizacjom literatury polskiej i światowej.
W BIELSKIEJ SZKOLE PRZEMYSŁOWEJ.
W dniu 9 listopada 2010 r. odbyła się AKADEMIA upamiętniająca 92 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Młodzież naszej szkoły wysłuchała prelekcji historycznej pt. „PRZEMYSŁOWCY BIELSKA”, wygłoszonej przez dr Rafała Butora. Prelekcja została poprzedzona programem artystycznym przygotowanym przez uczennice klasy 3 LK, pod kierunkiem mgr Joanny Kuprynowicz .
III EDYCJA KONKURSU DLA PROJEKTANTÓW
„DODATKOWY PROJEKT”
GRAŻKA
„DODATKOWY PROJEKT” jest konkursem na najciekawsze wykorzystanie dodatków krawieckich i pasmanterii w projektowaniu kreacji.
10 uczennic wydziału tekstylno-artystycznego wykonało projekty proponując zastosowanie pasmanterii, galanterii i innych dodatków krawieckich. Przy projektowaniu zastosowały różne techniki plastyczne. Prezentujemy wybrane prace młodych projektantek. Na zwycięzców konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi 15 grudnia br. czekają atrakcyjne nagrody. | ||
Alicja Ryba | Anna Chrząszcz | |
Armanda Laszczak | Armanda Laszczak | Joanna Pojda |
Joanna Pojda | Karina Kubala | Karina Kubala |
Karina Kubala | Alicja Ryba | Klaudia Nikiel |
WYDZIAŁ TEKSTYLNO-ARTYSTYCZNY BSP
Grupa 15 gimnazjalistów została zaproszona na zajęcia praktyczne odbywające się w pracowniach wydziału tekstylno-artystycznego.
Uczniowie zapoznali się z tajnikami projektowania odzieży. Podczas warsztatów młodzi projektanci upinali na manekinach ubiory z tkanin. Materiały wcześniej zostały pomalowane w różne wzory. W drugiej części uczestnicy poznali zasady rysowania sylwetek żurnalowych oraz sposoby poszukiwania inspiracji do tworzenia niepowtarzalnych kolekcji odzieżowych.
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY-„POLA NADZIEI”
18 listopada 2010 r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny adresowany do rodziców uczniów BSP. W czasie trwania kiermaszu udało się zebrać kwotę 1083 zł.
Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę stacjonarnego hospicjum w Bielsku – Białej.
Organizatorkami kiermaszu były: mgr Ewa Fodczuk, mgr Maria Chrzanowska oraz mgr Bożena Wanot.
W dniu 2.12. 2010 r. odbył się w naszej szkole „Kiermasz Ciast ”w ramach akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. W tym roku dochód ze sprzedaży ciast oraz wyrobów rękodzieła artystycznego wyniósł: 958,65 zł.
Ciasta przygotowali :
kl.3TTO: J. Kuźniar, K. Żmud, M. Handzlik, A. Olek, E. Hyla, S. Kasteliki, M. Martyniuk ,
kl.3LK. : Joanna Kubicz, Marcelina Gielatai, Marta Bartas ,
kl.2AN : JustynaGacek, MonikaKaganiec i KatarzynaOślak ,
kl. 3AN:BeataBadura i MagdalenaBłasiak ,
kl.3LZ:SylwiaBorowska i Łukasz Katana ,
kl.1AN: EdytaWelki JustynaWelk ,
kl. 1TG: AlicjaJędrzejko.
DZIĘKUJEMYJ
WYCIECZKA DO WILANOWA 16 GRUDNIA 201
Młodzi projektanci z wydziału tekstylno-artystycznego, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu KONKURSU NA UBIÓR ROKOKOWY zostali zaproszeni do odwiedzenia Muzeum w Wilanowie aby w wędrówce po Galerii Portretów i zabytkowych komnat czerpać wiedzę niezbędna do wykonania projektów konkursowych.
W apartamentach księżnej Izabeli Lubomirskiej uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których zapoznali się z wspaniałymi kreacjami z okresu rokoko. Zdobyta wiedza na temat linii mody, faktury tkanin, kolorystyki oraz techniki wykonania pozwoli na profesjonalne przygotowanie kreacji.
Dodatkowa atrakcją wycieczki była świąteczna panorama Warszawy.
Wigilia szkolna 22 grudzień 2010 r.
Dnia 22.12.2010 r. w Bielskiej Szkole Przemysłowej odbyła się uroczysta WIGILIA, na którą jak zawsze zaproszeni zostali wszyscy pracownicy szkoły oraz emerytowani nauczyciele Młodzież klas maturalnych pod opieką mgr Magdaleny Kasztalskiej i mgr Małgorzaty Klinot zaprezentowała JASEŁKA zatytułowane „Miłość tylko Miłość!”. Tym razem w oprawie anielskiej wszyscy uczestnicy przedstawienia zostali porwani przez orszaki anielskie i SAMOLOTEM polecieli do NIEBA! Celem było poszukiwanie ważnego wydarzenia, wydarzenia, które zmieniło sens ludzkiego bytowania. Ks. Ryszard Knapik przeczytał Słowo Boże, podzielił się swoją refleksją na temat miłości, którą człowiek został obdarzony przez Boga.
Piękna dekoracja sali to praca mgr Ewy Fodczuk, a poczęstunek dla wszystkich przygotowały mgr Beata Byszko – Pałka i mgr Jadwiga Marcinów.
Po świętach Bożego Narodzenia dnia 5.01.2011 r. JASEŁKA zostały 3 razy zaprezentowane w BSP dwa razy dla uczniów naszej szkoły i raz dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.
Zabawa karnawałowa dla dzieci pracowników szkoły
W piątek 14.01.2011 r. odbyła się w Bielskiej Szkole Przemysłowej ZABAWA KARNAWAŁOWA dla dzieci pracowników szkoły. Nad przygotowaniem imprezy czuwały: mgr Beata Byszko-Palka, mgr Jolanta Michalak-Walusiak raz mgr Anna Wojtyłko.
Atrakcją tego wieczoru stał się zaproszony do szkoły z tej okazji - KLAUN CYRULIK!!! Z balonów „ wyczarowywał ”zamawiane przez dzieci zwierzątka i różne przedmioty ( kotki, pieski, kwiatki …) oraz zaprezentował magiczne sztuczki. Do tej zabawy zapraszał dzieci, które bardzo chętnie brały w tym udział.
Dla przybyłych gości został przygotowany słodki poczęstunek. W trakcie imprezy każde dziecko obdarowane zostało PACZKĄ ze słodyczami, książkami lub zabawkami.
W Bielskiej Szkole Przemysłowej na ulicy T. Sixta znowu się działo. Szkoła, jak sama nazwa wskazuje, o profilu zawodowym, kształcąca od pokoleń doskonałą kadrę techniczną dla terenu Podbeskidzia, rozwija także zainteresowania artystyczne uczniów.
Od kilkunastu już lat odbywają się tu konkursy organizowane przez polonistów. Tegoroczny był jednak szczególny. Szczególny ze względu na zasięg (adresowany był do uczniów bielskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) i na różnorodność proponowanych przez organizatorów konkurencji. Związany z Rokiem Fryderyka Chopina, był jednym z przedsięwzięć edukacyjnych, podjętych w BSP dla uczczenia rocznicy urodzin Mistrza. Jesienią młodzież miała wyjątkową okazję posłuchać koncertu w oddanej niedawno sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, a wkrótce potem, zainspirowana muzyką wielkiego kompozytora, próbowała własnych sił. Ogłoszony jesienią konkurs A to Chopin właśnie... spotkał się z żywym zainteresowaniem uczniów czterech szkół, w tym jednej gimnazjalnej. Celem konkursu było nie tylko przybliżenie sylwetki jednej z ikon polskiej kultury, czemu miało służyć mini sympozjum naukowe, ale i zmotywowanie uczniów do ukazania własnych talentów. Były rozliczne! Młodzież pokazała swoją wrażliwość na piękno muzyki „poety fortepianu”, zestawiając ją z malarstwem w prezentacji multimedialnej, pisząc wiersze zainspirowane konkretnymi kompozycjami mistrza klawiatury, malując obrazy, przypominając poświęcone kompozytorowi liryki lub recytując do muzyki F. Chopina, była też inscenizacja fragmentu dramatu „Lato w Nohant” i pokaz tańca oraz pantomimy do muzyki patrona roku. Podziwiać można było także wykonanie kompozycji w aranżacji na skrzypce, a także śmiałe połączenie klasyki Mistrza z hip-hopem. Te ostatnie okazały się kontrowersyjne, choć nie dla jurorów. W BSP podziwiać można było także prace uczennic zainspirowanych modą romantyczną. W tej konkurencji swoje talenty i zainteresowania udowodniły uczennice z Zespołu Szkół Plastycznych i kreatorki mody z Bielskiej Szkoły Przemysłowej.
Konkurs przebiegał w trzech etapach, ostatnim była gala, podczas której wręczono nagrody laureatom i jeszcze raz obejrzano prezentacje najlepszych. Nagrody też nie były przypadkowe, bo zwycięzców obdarowano kompletami porcelany z autografem F. Chopina i motywem biało-czarnej klawiatury.
Prestiż międzyszkolnej imprezy podniósł krótki recital fortepianowy w wykonaniu Cezarego Jurczyka. Artysta przyjął zaproszenie od szkoły i na odremontowanym z okazji Roku Chopinowskiego szkolnym pianinie przypomniał uczniom najbardziej znane utwory wielkiego kompozytora. Recital jeszcze następnego dnia był komentowany przez szkolną społeczność, bo niejednemu uczniowi dostarczył nie lada wzruszeń.
W konkursie talentem, kreatywnością, i umiejętnościami zachwycili:
Julian Strzałkowski z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych,
Przemek Kołoczek z Bielskiej Szkoły Przemysłowej,
Klaudia Ferfecka z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych,
Weronika Lewandowska z Zespołu Szkół Plastycznych.
Zdobywcami drugich miejsc byli:
Elżbieta Zamorowska z Zespołu Szkół Plastycznych.
Paulina Roroz i Szoszana Keitz z Bielskiej Szkoły Przemysłowej,
Monika Kaganiec z Bielskiej Szkoły Przemysłowej,
Mateusz Dzida z ZSEEiM
Artur Czernek z BSP
Uwagę komisji zwrócili swoimi wystąpieniami wyróżnieni:
Daria Bulowska z Zespołu Szkół Plastycznych
Magdalena Raczek z Zespołu Szkół Plastycznych
Joanna Szewczyk, Angelika Kocur, Karolina Gibas i Anna Rivillo z BSP
Rafał Pawlus z BSP
Aleksandra Aftyka z ZSEEiM
Patryk Płoskoński z ZSEEiM
Osobno oceniane były prace o charakterze plastycznym. Tutaj I miejsce ex aequo otrzymały : Wioletta Mędrala z Zespołu Szkól Plastycznych oraz Klaudia Titz z Bielskiej Szkoły Przemysłowej, II miejsce zdobyła Monika Kostka z BSP, III miejsce przyznano Jolancie Dudziak z tej samej szkoły, zaś wyróżnienia otrzymały Anna Adamaszek i Karina Kubala, obie z Bielskiej Szkoły Przemysłowej, obie z klas pierwszych.
W kategorii wiekowej gimnazjalistów laureatką pierwszego miejsca jest Karolina Ołownia z Zespołu Szkół Plastycznych.
O inicjatywie polonistów z Bielskiej Szkoły Przemysłowej mówiła przychylnie TV Bielsko w reportażu Chopinowskie inspiracje w BSP. Bielska „Przemysłówka” łamie stereotypy myślenia o sposobie kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych typu zawodowego, dowodząc niezbicie, że przyszłej kadrze technicznej nie jest obca kultura „wyższa” i zainteresowania humanistyczne. W budynku przy ul. Sixta przygotowuje się młodzież do tego, by była świadomym i wybrednym odbiorcą kultury, a tylko wtedy odbiorca docenia kunszt artysty lub jego dzieła, gdy sam próbuje swoich sił w tej dziedzinie.
Jeszcze raz za przyjęcie zaproszenia do naszego konkursu dziękują organizatorki Magdalena Drabek i Maria Chrzanowska.
Konkurs na prezentację liczby pi!
W BSP w ramach obchodów Międzynarodowego dnia liczby pi zorganizowano konkurs na najciekawszą prezentację tej stałej matematycznej.
Pierwsze miejsce przyznano w dwóch kategoriach
Prezentacja multimedialna Angelika Kowal kl. 1 AO
Plakat Klaudia Nikiel kl 1 AT
Wyróżnienia otrzymały:
Szoszana Keitz i Bernardeta Zaręba kl 2 TŚ
Monika Mosz kl 1 AT
Marta Barkas kl 3 LK
Monika Kowal kl 4 AT
Oto wyróżnione prace:
Bo coś w szaleństwach jest z młodości
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu .
LEOPOLD STAFF
Zgodnie z tradycją na 100 DNI przed maturą odbyły się BALE STUDNIÓWKOWE :
28 stycznia w Restauracji Hotelu na Błoniach bawiły się klasy :
3LK wychowawca mgr Teresa Pawlus
4AT wychowawca mgr Krystyna Jaworowska
4 BT wychowawca mgr Beata Byszko-Pałka
5 lutego w Domu Weselnym „ BARTEK ” klasy :
3LZ wychowawca mgr Gabriela Michalska
4 AŚ wychowawca mgr Blandyna Zając
4AN wychowawca mgr Iwona Pudło
Bale rozpoczęły się POLONEZEM do którego młodzież zaprosiła DYREKCJĘ SZKOŁY oraz swoich wychowawców .
W dniach 13 – 15.02.2011 r. odbyły się w Bielsku – Białej TARGI EDUKACYJNE.
Wzięły w nich udział szkoły ponadgimnazjalne i wyższe uczelnie z terenu południowej Polski.
BSP przygotowała swoje STOISKO oraz zorganizowała dwukrotnie POKAZ MODY i POKAZ DOŚWIADCZŃ CHEMICZNYCH.
Rozdawano materiały reklamowe szkoły : ulotki, kalendarze i plakaty .
W przygotowanie i przeprowadzenie prezentacji włączyły się : J. Marcinów, I. Łogusz, E. Fodczuk, J. Gajek , I. Pudło , B. Zając, G. Holerek, T. Pawlus, B. Byszko-Pałka, J. Kuprynowicz i E. Zontek.
Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem (rozdano 2,5 tysiąca ulotek ).
23 lutego 2011 r. odbył się konkurs czytelniczy poświęcony ekranizacjom literatury polskiej i światowej : „ Książka na Ekranie ”.
Zwycięska drużyna - klasa 2TŚ - wywalczyła dla swoich koleżanek i kolegów bilety do kina „ HELIOS ”.
Drugie miejsce zdobyła klasa 3LK , a trzecie miejsce klasa 1TG.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie : Krystyna Jaworowska , Danuta Owczarz, Magdalena Drabek oraz Maria Chrzanowska, Ewa Fodczuk i Bożena Wanot
2 marca 2011 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dla osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SERCE DLA SERCA”. Młodzież naszej szkoły spotkała się z osobami niepełnosprawnymi podczas „ Pożegnania Karnawału ” już po raz dziewiąty !!!
Organizatorami przedsięwzięcia były: Maria Chrzanowska , Teresa Pawlus , Ewa Zontek i Bożena Wanot.
„FASHION DESIGNER AWARDS 2011” Etap I
PRACE KONKURSOWE
Jarosław Kuś uczeń klasy II TTO jest autorem pracy konkursowej o tematyce „Pret- A- Porter- Inspiracje Czterema Żywiołami.
Praca składa się z projektów w postaci rysunków żurnalowych. Każdy projekt zawiera dokładny opis oraz zestaw próbek materiałów z, których będzie wykonany.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA MŁODEGO PROJEKTANTA BIELIZNY DAMSKIEJ
Projektantki z wydziału tekstylno-artystycznego przygotowały do I etapu konkursu propozycje bielizny oraz koszulek nocnych.
Celem konkursu jest możliwość konfrontacji trendów mody w bieliźnie z wyobrażeniami plastycznymi na ten temat wynikającymi z twórczej inspiracji samej młodzieży, promocja talentów i możliwość praktycznego sprawdzenia stopnia przydatności do zawodu projektanta bielizny damskiej.
Dziesięciu autorów najciekawszych projektów zostanie zaproszonych na warsztaty projektowania i odszycia koszulki nocnej pod opieką specjalistów.
Na zwycięzców czekają cenne nagrody.
Projektantkom życzymy sukcesu
Anna Cisko | Anna Cisko | Anna Cisko |
Anna Cisko | Bernadeta Zaręba | Bernadeta Zaręba |
Estera Bodurka | Estera Bodurka | Estera Bodurka |
Estera Bodurka | Hańderek | Hańderek |
Hańderek | Hańderek | Karina Kubala |
Karina Kubala | Karina Kubala | Karina Kubala |
Monika Kostka | Monika Kostka | Monika Waluś |
Monika Waluś | Monika Waluś | Monika Waluś |
Rogóż Paulina | Rogóż Paulina | Rogóż Paulina |
Rogóż Paulina | Sylwia Gajda | Sylwia Gajda |
Sylwia Gajda | Zacna Magda | Zacna Magda |
Zacna Magda | Zacna Magda |
ABSOLWENCI BIELSKIEJ
SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ
ROK SZKOLNY 2010/2011
TECHNIKUM NR 1
KL. 4 AN – technik Analityk
WYCHOWAWCA KLASY : MGR IWONA PUDŁO
|
TECHNIKUM NR 1
KL. 4 AŚ – technik Ochrony Środowiska
WYCHOWAWCA KLASY : mgr Blandyna Zając
|
TECHNIKUM NR 1
KL. 4 AT – technik technologii odzieży
WYCHOWAWCA KLASY : mgr Krystyna Jaworowska
|
TECHNIKUM NR 1
KL. 4 BT – technik technologii odzieży
WYCHOWAWCA KLASY : mgr beata byszko-pałka
|
LICEUM PROFILOWANE NR I
KL. 3 lK – profil kreowanie ubiorów
WYCHOWAWCA KLASY : MGR TERESA PAWLUS
|
LICEUM PROFILOWANE NR I
KL. 3 lZ – profil ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ
WYCHOWAWCA KLASY : MGR GABRIELA MICHALSKA
|
EDUKACJA DLA
PRZYSZŁOŚCI
ATRAKCYJNA
OFERTA KSZTALCENIA W SZKOŁACH ZAWODOWYCH BIELSKA- BIAŁEJ
W ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego odbył się w naszej szkole specjalistyczny kurs dla uczniów wydziału tekstylno- artystycznego. Celem kursu było podniesienie kwalifikacji zawodowych i obejmował on dwa rodzaje zajęć:
wykonywanie rysunków konstrukcyjnych, form modelowych wyrobów odzieżowych, układów szablonów przy użyciu programu komputerowego GRAFIS
wykonywanie zaprojektowanych kolekcji odzieży w pracowni wyposażonej w nowoczesne maszyny odzieżowe.
W ciągu 90 godz. kursu przyszli projektanci, konstruktorzy i technolodzy odzieży poszerzali wiedzę zdobytą na zajęciach obowiązkowych. Dodatkowe kwalifikacje zwiększają szanse na osiągnięcie wymarzonego sukcesu w życiu zawodowym.
II EDYCJA KONKURSU „ŚLĄSKI STRÓJ LUDOWY WCZORAJ I DZISIAJ”
Uczniowie wydziału tekstylno-artystycznego przygotowali projekty stroju użytkowego wzorowanego na śląskim stroju ludowym. Celem konkursu zorganizowanego przez Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej jest pielęgnowanie tradycji związanych ze strojem ludowym regionu śląskiego.
Bernadeta Zaręba | Aneta Dobija | Dominika Ćwikła |
Dominika Ćwikła | Jarosław Kuś | Karina-Kubala |
Monika Kostka | Katarzyna Golemo | Monika Kostka |
PROJEKTANCI MODY Z WYDZIAŁU TEKSTYLNO-ARTYSTYCZNEGO PODCZAS WERNISAŻU „coWModzie”
CENTRUM HANDLOWE SARNI STOK 14 MAJA 2011
Projektantki odzieży- uczennice BSP zaprezentowały swój dorobek artystyczny podczas wernisażu zorganizowanego w Galerii Centrum Handlowego- Sarni Stok. Odwiedzający w tym dniu centrum handlowe mieli okazję zapoznać się z cyklem powstawania kolekcji od projektu do gotowego wyrobu. Wybrane modele zostały zaprezentowane podczas pokazu mody zorganizowanego przez agencję modelek„GLAMOUR”.
SUKCES PROJEKTANTEK Z BIELSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ.
W ogólnopolskim Konkursie na „Ubiór Rokokowy” organizowanym przez Muzeum w Wilanowie, w ramach programu edukacyjnego – „Wilanów dla młodych talentów” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Konkurs obejmował dwie kategorie: rekonstrukcja i inspiracje. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą z zakresu historii ubioru, zasad kroju oraz rekonstrukcji historycznych. Wiedze tę zdobyli w szkole na zajęciach Wydziału Tekstylno-Artystycznego oraz pogłębili pod czas warsztatów tematycznych organizowanych przez Muzeum w Wilanowie. Warsztaty prowadziły historyk sztuki i kostiumolog z Muzeum Narodowego w Warszawie Pani Ewa Orlińska-Mianowska i Pani Monika Janisz. Do I etapu konkursu polegającego na wykonaniu rysunku żurnalowego stroju rokokowego przystąpiło 68 projektantów z całej Polski w tym 10 z naszej szkoły. Jury składające się z projektantów, krytyków mody, historyków sztuki bardzo wysoko oceniło prace z Bielskiej Szkoły Przemysłowej i do finału zakwalifikowało 5 spośród nich. Autorami prac są : Aneta Dobija, Joanna Pojda, Klaudia Nikiel, Angelka Moś oraz Karina Kubala. Finał który odbył się 31 maja br. polegał na prezentacji wykonanych strojów zgodnych z wcześniejszym projektem. Konkurs okazał się wielkim sukcesem dla uczennic Wydziału Tekstylno-Artystycznego czego dowodem było zdobycie w kategorii rekonstrukcja - II miejsca przez Joannę Pojdę a w kategorii inspiracje II miejsca przez Anetę Dobiję oraz wyróżnienia przez Klaudie Nikiel. Prace powstały pod kierunkiem Jadwigi Marcinów oraz Iwony Łogusz. Nagrodzone oraz wyróżnione stroje od 1 do 26 czerwca 2011r. są wyeksponowane w XVIII apartamentach Pałacu Wilanów. Autorkom projektu „Wilanów dla młodych talentów” jest Mara Zielińska z-ca Dyrektora Muzeum w Wilanowie. Konkurs okazał się interesującym sposobem na realizacje marzeń i pasji młodych twórców a możliwość ekspozycji prac w zabytkowych wnętrzach Pałacu jest dla nich wielkim prestiżem i wyróżnieniem. Iwona Łogusz Jadwiga Marcinów |
19 kwietnia 2011 roku to DZIEŃ OTWARTY w Bielskiej Szkole Przemysłowej. W tym dniu gościliśmy gimnazjalistów z Bielska – Białej oraz okolic. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną BSP.
Gimnazjaliści obejrzeli:
prezentację multimedialną, którą przedstawił dr Rafał Butor,
Pokazy chemiczne, przygotowane przez mgr Iwonę Pudło i mgr Bożenę Kwokę oraz uczniów kl. 3AN,
pokazy mody w wykonaniu uczennic z KOŁA MODELEK pod kierunkiem mgr Iwony Łogusz i mgr Jadwigi Marcinów,
wystawę w Izbie Tradycjo Szkoły, przygotowaną przez dr Rafała Butora
koncert zespołu szkolnego z kl. 3LZ.
W ramach akcji „POLA NADZIEI” przed budynkiem BSP odbył się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, ze stroikami i innymi ozdobami wykonanymi ręcznie przez mgr Ewę Fodczuk i mgr Bożenę Wanot oraz można było na terenie szkoły zakupić m.in. smakowite ciasta oraz sałatki przygotowane przez mgr Ewę Zontek i mgr Marię Chrzanowską.
Stoisko wydziału chemicznego przygotowała mgr Teresa Pawlus a wydziału tekstylno – artystycznego mgr Iwona Łogusz i mgr Jadwiga Marcinów. Dyżurami uczniów i oprowadzaniem gimnazjalistów zajęła się mgr Blandyna Zając oraz uczniowie „ przewodnicy ” z kl. 2AN, 3ŚR i 2TŚ. Nad całością przebiegu i organizacją DNIA OTWARTEGO BSP czuwała PANI DYREKTOR mgr Halina Boczkowska oraz mgr inż. Grzegorz Holerek.
Mamy nadzieję, że w ten sposób udało nam się zainteresować GIMNAZJALISTÓW nauką w naszej szkole
XII BESKIDZKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI
W dniu 28.05.2011R. w ramach XII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki BSP
przygotowało godzinną prezentację, przedstawioną na dużej scenie RYNKU STAREGO
MIASTA.
Prezentacja składała się z pokazu tańca sportowego, przygotowanego przez mgr Annę Wojtyłko. Obok sceny, po zakończeniu tańca odbył się pokaz doświadczeń chemicznych. Ćwiczenia zostały przygotowane przez nauczycieli chemii - mgr Iwonę Pudło oraz mgr Bożenę Kwokę.
Prezentację szkoły, wydziałów i kierunków nauczania przedstawił mgr inż. Grzegorz Holerek.
29 KWIECIEŃ 2011 ROK
W dniu 29 kwietnia 20011 roku odbyło się uroczyste POŻEGNANIE klas maturalnych. Po wprowadzeniu POCZTU SZTANDAROWEGO i odśpiewaniu HYMNU nastąpiło powitanie Dyrekcji, przedstawiciela Rady Rodziców, nauczycieli i abiturientów. Akademię prowadzili uczniowie: Magda Polaczek z kl. 3AŚ i Artur Czernek z kl. 2AN.
Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły mgr inż. Bogdan Sroka. Podsumował lata nauki w BSP oraz wręczył dyplomy i nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce, pracę na rzecz szkoły i osiągnięcia w licznych konkursach. Dyplomy - jako wyraz uznania otrzymali również rodzice uczniów kończących Naszą szkołę z wyróżnieniem.
Następnie abiturienci złożyli uroczyste ŚLUBOWANIE. Przedstawiciele maturzystów podziękowali DYREKCJI,
NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM, za trud wychowania, wiedzę i nauczanie oraz wręczyli DYREKCJI wiązanki kwiatów. Po wyprowadzeniu Pocztu Sztandarowego uczniowie z klas 2AN i 3AŚ przedstawili program kabaretowy „Chwila ”oparty o muzykę i piosenki rockowe
Nad całością imprezy oraz przygotowaniem programu artystycznego czuwała mgr Anna Wojtyłko a dekorację wykonała mgr Ewa Fodczuk. Wszyscy MATURZYŚCI otrzymali „ ROCZNIK SZKOLNY ” w wersji elektronicznej, przygotowany przez mgr Mirosława Olszewskiego.
DZIEŃ SPORTU - „KOZIA GÓRKA 2011”
Dnia 1 czerwca 2011 roku odbył się na „Koziej Górce ” Dzień Sportu w BSP. O godzinie 8.30 nauczyciele z klasami
spotkali się na Błoniach a następnie dowolną trasą lub szlakiem wyszli na „ Kozią Górę „. Po spotkaniu przy Schronisku Stefanka rozpoczęły się gry i zabawy ruchowe z udziałem młodzieży i nauczycieli. Były to:
konkurs rzutu piłką do celu,
przeciąganie liny: 3 uczniów z danej klasy i nauczyciel wychowawca,
skoki na skakance w parach,
wyścig w workach,
konkurs wiedzy o okolicach i Bielsku-Białej oraz konkurs piosenki biwakowej.
Za udział w każdej konkurencji klasa otrzymała 1 punkt, za zwycięstwo 5 punktów, za ilość uczestników - 1 punkt od osoby.
Przy OGNISKU uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej konkursowe piosenki a następnie organizatorzy (nauczyciele wychowania fizycznego) podsumowali konkursy i nagrodzili wszystkich uczestników oraz zwycięskie klasy.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 3AN, drugie klasa 1AT a trzecie klasa 1TG.
Gratulujemy
ZAKOŃCZENIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU
„POLA NADZIEI 2011”
W dniu 3 czerwca 2011 roku uroczyście zamknięto tegoroczną edycję
Ogólnopolskiego Programu „ Pola Nadziei ”. Tradycyjnie już w kościele pod
wezwaniem NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej odbyła się msza św., po
zakończeniu, której
Uczestnicy z ŻONKILAMI w ręku przeszli w marszu ulicami miasta. Na PLACU RATUSZOWYM nastąpiło podsumowanie programu, wręczenie nagród i podziękowań wszystkim wspierającym akcję. BIELSKA SZKOŁA PRZEMYSŁOWA znalazła się wśród szkół wyróżnionych za szczególne zaangażowanie w realizację programu, z którego dochód przeznaczony został na budowę stacjonarnego HOSPICJUM im. Jana Pawła II w B - B.
Z rąk PREZYDENTA Miasta Bielska – Białej - Pana JACKA KRYWULTA uczniowie zaangażowani w działania związane z „ Polami Nadziei ” odebrali podziękowania, a także nagrodę. Bielską Szkołę Przemysłową reprezentowali uczniowie: Artur Czernek, Martyna Brzęczek i Bogusława Badura z kl. 2AN oraz Jadwiga Jachnik i Magdalena Błasiak z kl. 3AN pod opieką mgr Marii Chrzanowskiej i mgr Bożeny Wanot.
17 CZERWCA 2011
Wycieczka do Wrocławia przeznaczona była dla 49 uczniów Bielskiej Szkoły Przemysłowej uczestniczących w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu unijnego „Edukacja dla przyszłości- atrakcyjna oferta kształcenia w szkołach zawodowych.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie Panoramy Racławickiej oraz zabytków najstarszej dzielnicy Wrocławia Ostrowa Tulskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki z logiem szkoły oraz logiem Unii Europejskiej.
„POLA NADZIEI 2011” PODSUMOWANIE
Już po raz szósty nasza szkoła włączyła się w realizację programu „ Pola Nadziei
2011 ”. Podczas uroczystego otwarcia nowej edycji programu uczniowie BSP
otrzymali sadzonki ŻONKILI, które, jak co roku posadzono na szkolnej RABACIE.
Wiosną, kiedy zakwitną będą nam przypominać o ludziach chorych i NADZIEI tak
ważnej w walce z chorobą nowotworową.
W ramach realizacji programu „ POLA NADZIEI 2011 ” przeprowadzono cykl różnorodnych akcji mających na celu pozyskanie środków finansowych na budowę stacjonarnego hospicjum im. Jana Pawła II w B – B. 18 listopada 2010 roku odbył się pierwszy z zaplanowanych KIERMASZY. Adresowany był do rodziców uczniów BSP, którzy podczas zebrań w szkole mogli finansowo wesprzeć naszą akcję.
Uczennice i uczniowie klasy 3AT, 3AN i 2AN pomagali w przygotowaniu stoisk na półpiętrach szkoły.Stoiska zostały podzielone tematycznie. Wśród nich znalazło się stoisko z ozdobami świątecznymi oraz stoisko z ozdobami i przedmiotami codziennego użytku.
W czasie trwania kiermaszu udało się zebrać kwotę: 1.083,00 zł.
02 grudnia 2010 roku zorganizowano kolejny KIERMASZ. Tradycyjnie poszczególne klasy przygotowały stoiska z CIASTAMI. W akcji wzięły udział klasy: 3AT, 3AN, 1TG, 1AO, 3LK, 2AN i 3LZ.
Podczas kiermaszu nie mogło również zabraknąć stoiska z ozdobami świątecznymi, gdzie można było znaleźć stroiki, obrazki „ retro ” ze świątecznymi motywami, bombki, osłonki na doniczki, kartki a także „ lawendowe” lusterka, czy pudełka.
W czasie kiermaszu zebrano kwotę: 958, 65 zł.
Początkiem stycznia 2011 roku młodzież klas maturalnych oraz uczniowie klasy 2AN i 3AN zaprezentowała uczniom naszej szkoły JASEŁA zatytułowane „ Miłość tylko Miłość ”. Była to kolejna okazja, aby wesprzeć budowę bielskiego HOSPICJUM poprzez wolne datki.
Podczas występów zebrano kwotę: 243, 00 zł.
Okazją do zorganizowania kolejnego KIERMASZU stały się powszechnie obchodzone „ WALENTYNKI ”. KIERMASZ Walentynowy odbył się w dniach 11 i 14 lutego 2011 roku. Stoisko z serduszkami drewnianymi i styropianowymi ozdobionymi metodą DECOUPAGE, serduszkami filcowymi, różami oraz kartkami pomogły przygotować uczennice klasy 3AT.
W tym dniu udało się zebrać kwotę: 140, 00 zł.
Kolejne 80, 00 zł. zostały zebrane 8 marca w Dniu Kobiet.
Początkiem marca 2011 roku miał miejsce kolejny cykl KIERMASZY ŚWIĄTECZNYCH. Zbliżały się ŚWIĘTA WIELKANOCNE. Stoiska ze świątecznymi stroikami, jajkami oraz innymi ozdobami wykonanymi ręcznie, na stałe wkomponowały się w krajobraz szkolnego holu oraz wystrój w czytelni szkolnej.
Wiosenny kiermasz w czytelni trwał nieustannie od 15 marca do 19 kwietnia 2011 roku.
Wszystkie przedmioty wystawiane na stoiskach podczas KIERMASZY oraz w czytelni szkolnej zostały wykonane podczas zajęć KOŁA EDUKACJI PLASTYCZNEJ, prowadzonych przez mgr Ewę Fodczuk oraz w czasie wolnym w CZYTELNI pod nadzorem mgr Bożeny Wanot.
W dniach od 4 do 6 kwietnia 2011 roku zorganizowano świąteczny kiermasz w STAROSTWIE POWIATOWYM w Bielsku – Białej.
W czasie akcji przeprowadzonej w budynku starostwa, pomagały uczennice klasy 3AT pod opieka mgr Ewy Fodczuk, mgr Marii Chrzanowskiej oraz mgr Bożeny Wanot. Udało się zebrać kwotę: 880, 00 zł.
14 kwietnia 2011 roku przeprowadzono podobną kampanię w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Bielska – Białej. Podobnie jak podczas kiermaszu w Starostwie Powiatowym „ twórczość ” z BSP cieszyła się zainteresowaniem pracowników oraz petentów załatwiających swoje sprawy.
W tym dniu
podczas czterogodzinnego dyżuru zebrano kolejne 340, 00 zł.
Ostatnią akcją, którą zorganizowano podczas tegorocznej kampanii „ PÓL NADZIEI ” był KIERMASZ WIOSENNY zorganizowany podczas DNI OTWARTYCH BSP - w dniu 19 kwietnia 2011 roku. W przygotowaniu stoiska przed wejściem do budynku szkoły pomogły uczennice z klasy 2AN. Dużą atrakcją okazało się również stoisko wewnątrz szkoły, na którym uczniowie proponowali wyśmienite wiosenne sałatki, tosty, pasztet z indyka, ciasta lub galareta w łupince pomarańczy.
Tego dnia zebrano kwotę: 517, 35 zł.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
W środę 22 czerwca 2011 roku odbyło się w BSP uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.
Uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, głos zabrał pan Dyrektor mgr inż. Bogdan Sroka.Pogratulował uczniom efektów całorocznej pracy, a następnie wręczył nagrody i świadectwa z wyróżnieniem tym z poszczególnych klas, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Uczniowie Ci otrzymali również stypendia. Wyróżnił także uczniów, którzy promowali szkołę poprzez udział w konkursach przedmiotowych, imprezach sportowych, pokazach mody, akcjach „ POLA NADZIEI ”oraz zabawy dla podopiecznych ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „ Serce Dla Serca ”.
Na zakończenie części oficjalnej pan Dyrektor życzył uczniom i nauczycielom udanych wakacji ·.Życzenia wraz z wiązankami kwiatów złożył również na ręce Dyrekcji i kadry kierowniczej przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców.
Po wyprowadzeniu Pocztu Sztandarowego odbyła się część artystyczna uroczystości, przygotowana przez uczniów klasy 1AT ( taniec nowoczesny), 2AN i 3AN. Akademię przygotowały: mgr K. Jaworowska, mgr B. Zając, mgr B. Kwoka oraz mgr I. Pudło. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do swoich klas, gdzie wychowawcy rozdali im świadectwa.
DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM J