KOMUNIKATY

Komunikat: Próbna matura w dniach 3 do 16 marca 2021.

Uprzejmie informujemy, iż Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015. Bielska Szkoła Przemysłowa umożliwi uczniom przystąpienie do tego egzaminu stacjonarnie w szkole a abiturienci mogą skorzystać z arkuszy, sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz zobaczyć jak to będzie wyglądało na właściwym egzaminie w maju.

W dniach 03-16 marca 2021 roku odbędzie się próbna matura  na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

W tych dniach uczniowie zgłoszą się na egzamin o godzinie 8.30 zgodnie z wywieszonym na I piętrze harmonogramem( tablica naprzeciwko sekretariatu Dyrektora Szkoły) , listą zgłoszeniową od wychowawców oraz przesłanym harmonogramem (w załączniku).Egzaminy będą odbywać się w następujących dniach:

 • 03.03 (środa)- język polski PP -      uczniowie zgłaszają się na godz.08.30
 • 04.03 (czwartek) – matematyka PP – uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 05.03 (piątek) – język angielski PP-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 05.03 (piątek) – historia sztuki PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 11.45
 • 08.03 (poniedziałek) – język angielski PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 09.03 (wtorek) – język polski PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 10.03 (środa)– matematyka PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 11.03 (czwartek) – biologia PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 12.03 (piątek) – chemia PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 12.03 (piątek) – wiedza o społeczeństwie PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 15.03 (poniedziałek) – historia PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30
 • 16.03 (wtorek) – geografia PR-  uczniowie zgłaszają się na godz. 08.30

W czasie egzaminów uczniowie korzystają z własnych przyborów, których wykaz zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń obok sekretariatu (tablica naprzeciwko sekretariatu Dyrektora Szkoły) oraz na stronie głównej szkoły w zakładce –Egzaminy-Matura 2021.

Przypominamy, iż obowiązkowo należy przybyć z dowodem osobistym, długopisem z czarnym wkładem oraz zabrać prosty kalkulator oraz linijkę na egzamin z matematyki (cyrkiel), geografii , chemii , biologii.

Przypominamy o punktualnym przybyciu na wyznaczone godziny egzaminów oraz o godny tego egzaminu strój galowy.

gwiazdki

Zapraszam serdecznie do głosowania na nasze młode zdolne projektantki mody, które biorą udział w konkursie Eco Energia W Modzie, którego pierwszym etapem jest głosowanie publiczności. Dajmy im szansę rozwijać swoje pasje i  wesprzyjmy je swoim głosem.

link do strony:

fashionmarketsquare.pl/konkurs/

Karolina Rogóż

Breath of Fashion kolekcja Weroniki Stachury

Kreis kolekcja Agnieszki Kreis

Lilly Pops kolekcja Natalii Kwiotek

Olga Kubień

Szarek kolekcja Angeliki Szarek

Weronika Sosna

Agnieszka Marynowska nasza absolwentka

Pozdrawiam serdecznie,

Ewa Fodczuk

gwiazdki
Witam wszystkich,

serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w szkolnym konkursie ‚Mam Talent’. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły są mile widziani. Konkurs odbędzie się w formie zdalnej a wszelkie informacje są zawarte w regulaminie - Regulamin konkursu (plik pdf)

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać przez dziennik.

MAM_TALENT

 

Samorząd uczniowski.

 

gwiazdki

Burzliwe, obrazoburcze, bezpruderyjne, niebanalne, budzące niepokój, bardzo ekscytujące, balansujące na granicy dobrego smaku, przełamujące bariery, bezkompromisowe, beztroskie, bogate, pełne biedy…

 

…Te bezczelne lata dwudzieste

Regulamin konkursu interdyscyplinarnego, którego organizatorem jest Bielska Szkoła Przemysłowa

Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży dziedzictwa kultury sprzed wieku, wzbudzenie zachwytu, podziwu, miłości lub niesmaku- wszystkie stany emocjonalne są mile widziane.  O absolutnej niezwykłości i wyjątkowości tego okresu możecie dowiedzieć się np.  klikając tutaj.

Drugim celem jest wyzwolenie erupcji aktywności twórczej i odtwórczej, zawsze jednak artystycznej.

Chcemy także zachęcić umysły światłe i poszukujące do poszukania informacji o niezwykłym czasie lat dwudziestych i entuzjastycznego podzielenia się nimi w odruchu altruizmu.

W konkursie udział wziąć mogą uczniowie Bielskiej Szkoły Przemysłowej oraz starszych klas szkół podstawowych.

Ze względu na bardzo atrakcyjne nagrody, które planujemy, do udziału zachęcamy nienamolnie.

Wszystkie prace należy nadsyłać drogą internetową, a występy sceniczne należy zarejestrować i zamieścić na YouTube, w zgłoszeniu podając link.

Nasze adresy kontaktowe:

Mail: bezczelne.dwudzieste@wp.pl

 

A oto kategorie konkursowe:

1.    Występy sceniczne z ograniczonym wprawianiem w ruch nóg i innych członków ciała, czyli recytacja, inscenizacja teatralna, skecz, szmonces, piosenka, teledysk (występ solowy, chóralny lub forma mieszana- chór męski mile widziany). Więcej podpowiedzi i przykładów tutaj.

 

2.    Taniec, taniec, taniec, taniec…, czyli występ sceniczny jak wyżej, ale na odwrót.

Proponowane style taneczne: charleston oraz lambeth wolk. „Jakie to niezawiłe, jakie miłe!”. Przyspieszony kurs tańca, poziom podstawowy i pokazy mistrzów tutaj.

Uczestnicy biorą udział w konkurencji solo, w parze lub tworzę grupę taneczno-baletową na potrzebę chwili. Taniec opracujcie do podanej kompozycji muzycznej.

Dla zaawansowanych- swing.  Pary wyginają śmiało ciało do własnego podkładu muzycznego. Materiał poglądowy w załączniku na końcu.

3.    Jazzowanie w BSP. Czujesz ten luz? Niech Cię nastroi muzyka tradycyjnego dixielandu, posłuchasz go tutaj. Nasza propozycja to jazzowa aranżacja hymnu Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Jest i druga możliwość, przearanżuj inny utwór, powszechnie znany.

4.    Okiem artysty modernisty, czyli o Bielsku-Białej i Bielskiej Szkole Przemysłowej wariacje na temat-  konkurencja dla malarzy, grafików, fotografików.

 • Namaluj Bielską Szkołę Przemysłową techniką artysty abstrakcjonisty, surrealisty, futurysty, kubisty, dadaisty lub ekspresjonisty. Wybierz dwie techniki, zrób studium przedmiotu. (format od A3 w górę)
 • Zaprojektuj plakat konkursu …Te bezczelne lata dwudzieste
 • Nawiązując do międzywojennej fascynacji postępem, miastem, tłumem, i nowoczesnością oraz do nowej dziedziny sztuki, fotomontażu, (przykład (tutaj) stwórz fotomontaż, którego tematem będzie duch Bielska-Białej 2020 roku.
 • W przedwojennym atelier fotograficznym, czyli podróż w czasie- stwórz kolekcję (min. 5) zdjęć rodzinnych. Zaaranżuj wnętrze, zadbaj o rekwizyt(-y), strój, uczesanie, makijaż i pozę. Poddaj zdjęcia graficznej obróbce.

5.    Dyskretny urok burżuazji- spora dawka ekstrawagancji. Konkurs dla stylistów, modystów, kreatorów mody, modnisiów i innych modowo zakręconych.

 • Zainspiruj się modą damską z lat dwudziestych ubiegłego wieku i w oparciu o konkretne modele (rysunki żurnalowe) stwórz propozycję modową dla młodej kobiety na rok 2021. Wykaż się wyobraźnią i odwagą. Wykonaj projekt stylizacji i uszyj strój.
 • Zaprojektuj nakrycie głowy lub stroik – ważny dodatek damskiej kreacji. Przeznaczenie- uzupełnienie stroju wieczorowego lub dziennego. Pozostałe wskazówki jak wyżej.

6.    Na koniec dla tęgomózgowców, erudytów i szperaczy sesja naukowa „Polskie międzywojnie”. Zadaniem jest przygotowanie wykładu na jeden z zaproponowanych tematów i wygłoszenie go z pamięci. Wykład powinien trwać 5-10 minut. Należy przygotować jako uzupełnienie materiały wizualne. Bibliografia ma zawierać minimum trzy pozycje.

 • Największe inwestycje Polski międzywojennej
 • Społeczeństwo Polski międzywojennej
 • Najbardziej imponujące dokonania
 • Największe porażki okresu międzywojennego
 • Adam Bunsch oraz inni artyści międzywojnia związani z Bielskiem i Białą

Tę konkurencję także należy zarejestrować na filmie. Można to nagrać np. w tej formie: obejrzyj.

Terminy:

Prosimy o nadsyłanie prac oraz kart zgłoszeń na adres bezczelne.dwudzieste@wp.pl  do 28 lutego 2021.

Wstępnie zakładamy, że gala konkursowa odbędzie się wiosną 2021 roku, ale z powodu słabej przewidywalności przyszłości organizatorzy o kolejnych terminach będą informowali na bieżąco, z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kontakt mailowy oraz poprzez stronę www Bielskiej Szkoły Przemysłowej.

http://www.bsp.bielsko.pl/

Karta zgłoszenia także do pobrania ze strony WWW.

gwiazdki

 

W ramach współpracy z Księgarnią Tuliszków zapraszam do wzięcia udziału w Wirtualnym Kiermaszu Książek.

W załączniku przesyłam plakat oraz sposób zamówienia (plik pdf).

Osoby, które skorzystają z oferty bardzo proszę o wpisanie kodu szkoły G.BIQ.BIE.ZŁ

Link do oferty booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

Pozdrawiam. Udanych zakupów

Maria Chrzanowska

wirtualny_kiermasz_ksiazek

gwiazdki

Stacjonarne funkcjonowanie Bielskiej Szkoły Przemysłowej zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. 

Zgodnie z  wytycznymi MEN i Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Od dnia 30.11.2020 roku w Bielskiej Szkole Przemysłowej mogą być prowadzone zajęcia
w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego (nie ma ograniczenia do 5 osób) w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

gwiazdki

Komunikat 36– 06.11.2020 – Przedłużenie nauczanie zdalnego w BSP.

Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami i  wytycznymi MEN  do 29 listopada 2020 r. przedłuża się w Bielskiej Szkole Przemysłowej zawieszenie zajęć stacjonarnych zarówno ogólnokształcących jak i  praktycznych.

gwiazdki

Komunikat 31– 23.10.2020 – Nauczanie zdalne w BSP.

Zgodnie z zaleceniami MEN ze względu na obostrzenia i ogłoszenie czerwonej strefy dla całego kraju do dnia 08.11.2020 roku nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W przypadku zajęć praktycznych przygotowujących do egzaminów zawodowych w klasach III i IV będzie możliwe prowadzenie pracowni zawodowych w postaci zajęć praktycznych w szkole  od 02.11.2020 roku po ukazaniu się stosownych rozporządzeń.
Organizacja naszej pracy od 26.10.2020 będzie wyglądać następująco:

 1. Od 26.10.2020 roku rozpoczynamy zdalne nauczanie i obowiązkowo realizujemy podstawę programową z każdego przedmiotu.
 2. W nauczaniu zdalnym wykorzystujemy usługę GSuite i aplikacje z nią związane (np.classroom,meet ), Zoom lub inne komunikatory.
 3. Obowiązuje normalny podział godzin (od 14.09.2020 roku).
 4. Wpisujemy obecność na podstawie odebranej informacji przez ucznia, ewentualnych zwrotnych wiadomości  w e-dzienniku lub na narzędziach na których pracujemy np. w classroom google czy też uczestnictwa ucznia w lekcji online obowiązują zasady przesłane wcześniej w wiadomości w mobidzienniku-Frekwencja podczas zdalnego nauczania).

 

gwiazdki

 

Przypominamy:

 1. Ograniczamy do minimum przychodzenie i przebywanie osób trzecich, w tym w strefach wydzielonych;
 2. Obowiązuje zachowania dystansu między uczniami w przestrzeniach wspólnych szkoły oraz stosowanie przez nich osłony ust i nosa (korytarze, szatnia);
 3. Obowiązuje zachowania dystansu między pracownikami szkoły w przestrzeniach wspólnych szkoły lub stosowanie przez nich osłony ust i nosa (pokój nauczycielski, korytarz);
 4. Wprowadza się zakaz organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych;
 5. Zaleca się prowadzenie zajęć wychowania fizycznego na powietrzu, tj. w otwartej przestrzeni terenu szkoły;
 6. W przypadku uczniów ze zmniejszoną odpornością na choroby informuje się  rodziców iż jest możliwość pozostania ucznia w domu (zgodnie ze wskazaniem lekarskim/ po konsultacji medycznej). Zgłaszamy te informacje wychowawcy klasy.
 7. W przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego – nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

4 zasady bezpieczeństwa – DDMA

Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDMA:

 • dystans
 • dezynfekcja
 • maseczka
 • aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

gwiazdki

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/642

Link bezpośredni do Dziennika Ustaw – http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000064201.pdf

gwiazdki

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN w dniach od 25 marca  do 10 kwietnia 2020 roku Bielska Szkoła Przemysłowa prowadzi zajęcia w formie zdalnego nauczania.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej Rozporządzenie MEN nowelizacja-COViD-19 (art 30b.)- https://dokumenty.men.gov.pl/rozporzadzenie_MEN_nowelizacja_-_COViD-19_art_30b.pdf

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej Rozporządzenie MEN COViD-19 art. 30chttps://dokumenty.men.gov.pl/Rozporzadzenie_MEN_COViD-19_art_30c.pdf

gwiazdki

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN zajęcia dydaktyczno-wychowawcze
w Bielskiej Szkole Przemysłowej zostają zawieszone
w dniach od 12 – 25 marca  2020r. aż do odwołania.

W związku z tą sytuacją odwołane zostają wszystkie wyjścia z młodzieżą, uroczystości  i konkursy międzyszkolne oraz zebranie z Rodzicami (zaplanowane na 23.03.2020r.).

Bieżące komunikaty:

-  informacje na stronie Wydziału Zarządzania Kryzysowego (https://zzk.bielsko-biala.pl/)
- Ministerstwo Edukacji Narodowej Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych;
( https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach)

gwiazdki

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
z dnia 13 marca 2020 r.
w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego
(link do pdf)

gwiazdki

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

https://www.gov.pl/static/code/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.html

gwiazdki

Regulamin wjazdu i parkowania

na terenie Bielskiej Szkoły Przemysłowej w Bielsku-Białej

Regulamin wjazdu i parkowania do pobrania w PDF