WYDZIAŁ CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH

tg

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

Baza dydaktyczna

Bielska Szkoła Przemysłowa posiada zaplecze naukowo-dydaktyczne, które stanowią trzy pracownie komputerowe wyposażone w sprzęt komputerowy i oprogramowanie oraz kadrę odpowiednio wykwalifikowanych nauczycieli. Pracownie komputerowe podłączone są do  sieci Internet.

Bielska Szkoła Przemysłowa posiada 5 bardzo dobrze wyposażone pracowni multimedialnych. Jedna z nich znajdująca się w czytelni jest do dyspozycji uczniów przez cały czas pracy czytelni tj. od godziny 8.00-16.00 natomiast z czterech pozostałych pracowni uczniowie korzystają podczas lekcji i kółek komputerowych. Wszystkie komputery mają całodobowy dostęp do sieci Internet.

W czytelni multimedialnej zlokalizowanej w sali 155 znajdują się 6 stanowisk komputerowych.  Uczniowie mają do dyspozycji kolorową drukarkę atramentową ze skanerem. Sala ta została stworzona na potrzeby uczniów, którzy nie posiadają w domu komputera albo Internetu.

W  pracowni multimedialnej w sali 303 jest 17 stanowisk komputerowych. Wszystkie stanowiska  posiadają nagrywarki. Uczniowie mają dostęp do skanerów.

Sala 301 wyposażona jest w 18 stanowisk multimedialnych z monitorami 22 calowymi, w tym stanowisko dla nauczyciela. Do dyspozycji uczniów jest drukarka laserowa podłączona do sieci, ploter wielkoformatowy oraz 10 skanerów do skanowania oryginałów refleksyjnych. W pracowni realizowane są również zajęcia z druku cyfrowego i obróbki introligatorskiej wyrobów poligraficznych.

tcpg1

Zajęcia projektowania komputerowego w pracowni 301, spełniającej wymogi Ośrodka Egzaminacyjnego.

Sala 308 wyposażona jest w 17 stanowisk multimedialnych, w tym stanowisko dla nauczyciela oraz stanowisko z systemem operacyjnym linux. Do dyspozycji uczniów jest drukarka laserowa podłączona do sieci oraz skanery do skanowania oryginałów refleksyjnych.

Bielska Szkoła Przemysłowa dysponuje również 2 kamerami: internetową i filmową oraz aparatem cyfrowym i zwykłym, które są także wypożyczane uczniom na ich potrzeby.

tcpg2

Uczniowie klasy 4TG podczas wizyty w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Wydział posiada zaplecze naukowo- dydaktyczne, które odpowiada wymogom nowoczesnej edukacji. Dysponujemy pięcioma pracowniami informatycznymi ze swobodnym dostępem do Internetu. Pracownie dodatkowo wyposażone są w sprzęt używany w nowoczesnej poligrafii

 

Rekrutacja – informacje