Informacje dla II grupy 17.09 – 3.10.2016r.

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW I ICH RODZICÓWDOTYCZĄCE WYJAZDU ZAGRANICZNEIGO

W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ – GRUPA II (Wrzesień 2016)

I. Sprawy organizacyjne-transport:

 

 1. Wyjazd w dniu 17.09.2016 roku sprzed BCK (ul. Słowackiego) konkretna godzina będzie podana tydzień przed  wyjazdem. Przejazd autokarem na lotnisko Balice w Krakowie, wylot liniami lotniczymi Iberia o godz.0350 do Madrytu (nr lotu IB3667,przylot 0710) – przesiadka – wylot z Madrytu o 0845(nr lotu IB8522), przylot do Sevilli o godz.0950.
 2. Uczestnik musi posiadać – paszport (dowód osobisty).
 3. Waga bagażu przysługującemu pasażerowi: 1 sztuka 23kg (suma wymiarów = 158cm (wysokość + długość + szerokość)), waga bagażu podręcznego : 10 kg (suma wymiarów zewnętrznych = 115cm(wysokość +długość + szerokość).
 4. W Sevilli stażyści wraz z opiekunami są odbierani i dowożeni na lotnisko  transportem zorganizowanym przez organizację pośredniczącą Euromind.
 5. Na miejscu sfinansowane są bilety na transport miejski (autobus, tramwaj) – 10 przejazdów, bilety nie obejmują przejazdów metrem.
 6. Powrót 03.10.2016 tymi samymi liniami lotniczymi : wylot z Sevilli o godz.955(nr lotu IB5747) do Barcelony 1130) stąd wylot (nr lotu IB5178)o godz.1800
   i przylot do Krakowa o godz.2040,przewidywany przyjazd do Bielska-Białej
  w godzinach wieczornych.
  Odbiór młodzieży pod BCK (ul. Słowackiego).

 

II. Sprawy organizacyjne-pobyt w Sevilli, uczestnikom gwarantuje się:

 

 1. Zakwaterowanie w Rezydencji Fray w Sevilli, adres: Calle Fray Isidoro de Sevilla 38, 41009 Sevilla.
 2. Zakwaterowanie w niedzielę, wyjazd w poniedziałek.
 3. Zapewnienie uczestnikom praktyk noclegów w pokojach kilkuosobowych.
 4. Zapewnienie trzech posiłków dziennie ( śniadanie, lunch, kolacja, kawa, herbata) * śniadanie i kolacja w formie bufetu.
 5. Zapewnienie prowiantu w czasie wycieczek i na powrót do kraju ojczystego. Prowiant składa się z kanapek typu sandwich (bagietek), napoju typu coca-cola, owoce lub jogurtu,
 6. Zapewnienie pościeli.
 7. Wypożyczenie ręczników za opłatą w wysokości 2.5 Euro (opłata za pranie ręczników) za dwuczęściowy zestaw (ręcznik do rąk i ręcznik do kąpieli). Ręczniki należy zwrócić pod koniec pobytu. W zależności od preferencji, uczestnicy mogą przywieźć swoje ręczniki.
 8. Uczestnicy zostaną poproszeni o pozostawienie kaucji na wypadek zniszczeń
  w wysokości 20 €/uczestnik,(* Kaucja zostanie zwrócona niezwłocznie w ostatnim dniu pobytu, w przypadku niestwierdzenia jakichkolwiek szkód bądź zniszczeń).
 9. Zapewnienie obsługi sprzątającej łazienek i obszarów wspólnych.
 10. Zapewnienie dostępu do Internetu bezprzewodowego.
 11. Usługa pralni jest dostępna za dodatkową opłatą. Uczestnicy mogą prać swoją odzież -w przypadku rezydencji Fray produkty do prania nie są wliczone w koszty 2,5 € za jedno pranie.

 

III. Sprawy organizacyjne-informacje dodatkowe:

 

 1. Uczestnik stażu otrzyma kieszonkowe w wysokości około100 euro, pozostałe ewentualne  koszty w tym np. kaucja (20 euro), dodatkowe przejazdy komunikacją miejską czy też bilety wstępów do zabytków stażysta ponosi we własnym zakresie.
 2. Należy zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) uprawniającą do otrzymania bezpłatnej pomocy medycznej w Hiszpanii.
 3. Wiosna i jesień są zazwyczaj bardzo krótkie a wahania temperatury dość znaczne.

Zabrać lekkie ubrania, ale mieć też coś cieplejszego bo jest to początek jesieni, może

padać-parasol. Nie zapomnieć o własnej apteczce np. tabletki przeciwbólowe,

aviomarin itp.

 1. Kontakt z opiekunami stażu można nawiązać telefonicznie pod
  numerami :

I.Łogusz (+48788884268),

G.Michalska (+48696593089)

 

Numer kierunkowy Hiszpania +34

Numery organizacji pośredniczącej Euromind:

W przypadku realizacji projektów w Sewilli

Mentor/Koordynator projektu

Telefon biurowy: 0034 955 220 932,

 

W przypadku realizacji projektów w Sewilli

Mentor/Koordynator projektu

Telefon biurowy: 0034 654 807 859

Co można, a czego nie można zabrać do samolotu?

Podstawowe zasady dotyczą przewozu płynów. Do bagażu podręcznego można zabrać maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój w hali odlotów, już po odprawie.

W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które mogą być użyte jako broń. Można natomiast przewozić lekarstwa
i akcesoria medyczne potrzebne pasażerowi w podróży.

Dokładny wykaz można sprawdzić na stronach internetowych np.-  http://www.esky.pl/porady-dla-podroznych/loty/bagaz/co-mozna-zabrac-do-samolotu

 

Skip to content