Staż dzień po dniu

17.03.2016 Ostatni dzień pobytu w Sevilli.

Po obiedzie pani Inma poczęstowała nas pożegnalnym deserem – hiszpańskim sernikiem, który z lubością i w szybkim tempie spałaszowaliśmy. Następnie udaliśmy się na sesję pożegnalną z panią Dorotą, która rozdała nam certyfikaty ukończenia stażu. Popołudniu pojechaliśmy na zajęcia praktyczne, gdzie ostatecznie ukończyliśmy nasze stroje i zaprezentowaliśmy je na krótkim pokazie mody. Podziwiały go wszystkie panie uczące w Szkole Sevilla de Moda. Zebraliśmy gromkie brawa i słowa podziwu.
Bardzo przykro jest nam stąd wyjeżdżać, przeżyliśmy tutaj piękne chwile. Tan wyjazd wniósł wiele wspaniałych wrażeń do naszego życia i na pewno pozostanie na długo w naszych myślach i wspomnieniach.

zapraszamy do Galerii: kliknij

14-16.03.2016 Kolejne dni…

Kolejne dni pełne naszej ciężkiej pracy już za nami. Kupiliśmy ostatnie dodatki by nasze suknie i  prezentujące je modelki wyglądały pięknie i stylowo.
Następnie szyliśmy falbany i wszywaliśmy je do naszych wspaniałych sukien a potem odbyły się przymiarki i niewielkie poprawki.
Przedostatni dzień naszego pobytu w Hiszpanii rozpoczął się przepysznym śniadaniem przygotowanym przez panią Inmę. Jak zwykle o godzinie 16 rozpoczęliśmy naszą praktykę, tym razem było bardzo ekscytująco, gdyż mogliśmy zobaczyć pierwsze uszyte przez nas suknie flamenco. Aż trudno przyzwyczaić się do myśli, że to koniec naszego pobytu tutaj.

zapraszamy do Galerii: 14.03 kliknij
zapraszamy do Galerii: 16.03 kliknij

13.03.2016 W niedzielne popołudnie …

W niedzielne popołudnie udaliśmy się całą grupą na Plaza de Espania, gdzie mieści się wspaniały obiekt  wybudowany w latach dwudziestych XX wieku z okazji światowej Wystawy Iberoamerykańskiej. Piękno murów, fasad i wodnych kanałów relaksowało nasze oczy.
Po odpoczynku w cieniach parku Maria Luisa spacerowaliśmy obok  dawnej Fabryki Tytoniu po czym przeszliśmy w bardziej tętniące życiem dzielnice. Nad główną rzeką Sevilli Gwadalkiwir wielu Hiszpanów spędzało czas jeżdżąc na rowerach lub tak jak my spacerowało podziwiając piękne widoki.
Dzielnica El Arenal pełna kolorów i sklepów z pamiątkami wprowadziła nas w dobry nastrój
i wzmocniła naszą wytrwałość w wędrówce po Starym Mieście. Na ulicy De La Constitution odpoczęliśmy przy murach Katedry Giralda. Budzi ona wrażenie wehikułu czasu przenoszącego  każdego  w zamierzchłe czasy Półwyspu Iberyjskiego.
Z  głównego placu przeszliśmy w ciasne i malownicze uliczki żydowskiej dzielnicy de Santa Cruz, gdzie mogliśmy delektować się smakiem kawy koktajli, zapachem magnolii i kwitnących drzew pomarańczy.

Autor – Artur Dzień

zapraszamy do Galerii: kliknij

12.03.2016 Kolejny weekend …

Rozpoczął się kolejny weekend, ale nie dla nas. W sobotnie przedpołudnie przystąpiliśmy z werwą do dalszej pracy. Fastrygowanie, pierwsze przymiarki i poprawki oraz właściwe szycie bardzo nas podekscytowało. Chcemy by nasze suknie były dobrze wykonane i podziwiane. Mamy nadzieję, że osiągniemy cel.
Po tych emocjonalnych przeżyciach późnym popołudniem poszliśmy do centrum pięknej Sevilli by szukać dalszych modowych inspiracji.

zapraszamy do Galerii: kliknij

11.03.2016 Kolejny dzień …

Kolejny dzień powitał nas piękną słoneczną pogodą co nie omieszkaliśmy wykorzystać zalegając na tarasie i poddając się kąpieli słonecznej. Po pysznym obiedzie przygotowanym jak co dzień przez panią Irmę pełni energii i motywacji udaliśmy się na zajęcia do szkoły Sevilla de Moda. Na praktyce kroiliśmy kolejne części sukni flamenco oraz rozpoczęliśmy naszą przygodę z szyciem. Praca tak  nas pochłonęła, że  zapomnieliśmy iż czeka na nas pyszna kolacja i przekroczyliśmy limit czasowy. Panie nauczycielki ze szkoły Sevilla de Moda były zachwycone naszą kreatywnością i zaangażowaniem.

Zapraszamy do Galerii: kliknij.

10.03.2016 Nasz staż …

Nasz staż nabiera rozpędu .Dzisiaj wybraliśmy się całą grupą do hurtowni po materiały na zaprojektowane przez nas suknie famenco. Decyzja wcale nie była aż taka prosta ponieważ wybór tkanin i kolorystyki był ogromny. Wykorzystując naszą wiedzę z materiałoznawstwa w efekcie dokonaliśmy zakupu. W podejmowaniu decyzji pomagała nam pani Gloria nauczycielka szkoły Sevilla de Moda oraz nasze przemiłe opiekunki. Jutro przed nami kolejne wyzwania.

Zapraszamy do Galerii: kliknij

09.03.2016 Czwartego dnia …

Czwartego dnia praktyk przystąpiliśmy do wykonywania form  konstrukcyjnych sukni flamenco zgodnie z naszymi wczorajszymi projektami. Panie Toni i Loli służyły nam pomocą. Doradzały przy tworzeniu skomplikowanych konstrukcji sukni i były zaskoczone szybkim tempem pracy oraz naszymi zdolnościami. Godziny praktyk upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze.

Nawet największym projektantom zdarza się opaść z sił, dlatego nasza grupa po ciężkiej pracy postanowiła naładować baterie i udała się na „Tapas Night” do tradycyjnego hiszpańskiego baru położonego niedaleko naszej rezydencji. Na widok pysznych tapasików  wybranych przez nas z menu poprawiły nam się humory i przy hiszpańskich rytmach flamenca daliśmy naszym umysłom odpocząć od pracy.

Myślę, że takie  wypady pomagają nam się zrelaksować, miło spędzić wspólnie czas oraz odbudować nadwątlone twórczą pracą siły.

Zapraszamy do Galerii kliknij

08.03.2016 Projektujemy.

Dzisiejszy dzień zaliczamy do udanych ,jednocześnie męczących. Skoro świt o 9 rano udaliśmy się w poszukiwaniu tkanin do uszycia naszych sukien flamenco. Po drodze odwiedziliśmy kilka sklepów z ozdobami, dodatkami, biżuterią a nawet z gotowymi strojami. Znaleźliśmy mnóstwo inspiracji, a podczas przymierzania kreacji było sporo zabaw i estetycznych doznań.
Po obiedzie pojechaliśmy na zajęcia praktyczne, gdzie projektowaliśmy w parach oraz indywidualnie wykonywaliśmy po kilka rysunków żurnalowych. Minął kolejny dzień pełen ciekawych i  niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do Galerii kliknij

07.03.2016 „Sevilla de Moda”.

Dzisiaj pojechaliśmy zwiedzać i poznać szkołę „Sevilla de Moda” w której przez dwa tygodnie będą odbywać się nasze praktyki. Po przybyciu poznaliśmy panią Glorię, która ciepło nas przyjęła i panią Elenę z którą mieliśmy pierwsze zajęcia. Zobaczyliśmy prezentację na temat historii flamenco do czasów współczesnych. Po zapoznaniu się z tematem rozpoczęliśmy przygotowania do projektu. Pani Elena uczyła nas szczegółów rysowania falban i służyła każdemu pomocą. Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Szkoła wywarła na nas pozytywne wrażenie, wszystkim bardzo się podobało i z chęcią będziemy brać udział w każdym dniu praktyki.

Zapraszamy do Galerii kliknij

06.03.2016 Drugi dzień pobytu.

Drugiego dnia w Hiszpanii pojechaliśmy n wycieczkę do Kadyksu. Zwiedziliśmy kościół Iglesia de Santa Cruz, Catedral Nueva i Teatro Romano, który był największym amfiteatrem Rzymskim. W Mercado Central mogliśmy zobaczyć liczne kawiarnie i sklepy. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy zetknąć się z Oceanem Atlantyckim. Poczuliśmy smak wakacji . Zmęczeni wróciliśmy do rezydencji .

Zapraszamy do Galerii kliknij

05.03.2016 Pierwszy dzień pobytu.

Sewilla –stolica Andaluzji jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w południowej Hiszpanii. Słynie ze swojej historii, starego centrum miasta tętniącego  życiem , pełnego sklepów, barów tapas i restauracji. Miasto oferuje wiele atrakcji zarówno dla mieszkańców jak i licznie odwiedzających je  turystów. Sewilla znana jest również ze swojej historycznej roli w rozwoju kultury flamenco:  piosenkarze, muzycy, tancerze i projektanci rozwijali tutaj swoje talenty .

W pierwszym dniu naszego pobytu mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie mody strojów flamenco podczas Pasarela de Nuevos Talentos De La Moda Flamenco Piękne widowisko odbyło się w bajecznej scenerii XV- wiecznego klasztoru San Jeronimo de Buenavista. Swoje kolekcje prezentowali uznani w świecie mody projektanci. Modele pret a porte jak i oute coture uszyto i zaprezentowano po mistrzowsku. Zachwyciły nas projekty, sposób wykonania a przede wszystkim bogactwo barw i piękne materiały. W drugiej części pokazu zaprezentowali się uczniowie szkoły w której odbywamy staż. Impreza była miłym początkiem naszej przygody z kulturą hiszpańska.

Zapraszamy do Galerii kliknij

04.03.2016 Podróż.

Zapraszamy do Galerii kliknij

 

Skip to content